Lai sazinātos, dod ziņu uz: svinibam@gmail.com vai zvani t.28358484

Būšu ļoti priecīga par taviem komentāriem un ieteikumiem :)


2013. gada 20. novembris

Svētki bez mitas


Latvijas dzimšanas diena nosvinēta un Toma dzimšanas diena tāpat. Tie, kas seko manam Instagram kontam, jau pagājušajā nedēļā redzēja šīs bildes saistībā ar otro no abiem manis pieminētajiem notikumiem.
Toma dāvanu iesaiņoju brieža kastē - Briedim brieža dāvaniņa. :) Kasti iegādājos Baltijas papīrs veikalā Tērbatas ielā un uz tās uzlīmēju skaistāko brieža bildi, kādu varēju atrast Pinterest.


Par godu Toma dzimšanas dienai pirmo reizi gatavoju siera kūku. Recepti atradu www.cetrassezonas.lv, taču pirmais mēģinājums gatavojot pēc šīs receptes nebija līdz galam veiksmīgs, tāpēc izskatīju vēl vairākas siera kūku receptes un aptaujāju savas draudzenes, lai novērstu visus trūkumus. Ar otro reizi kūka izdevās lieliski! :)
Šoreiz recepti ar manis ieviestajām izmaiņām, lai arī pašai neaizmirstas, es publicēšu arī blogā.

Kūkas pamatnei nepieciešams:
- 50 g sviesta
- 225 g šokolādes cepumu Granny (var nopirkt Rimi)
- 50 g valriekstu

Pildījumam:
- 2 olas
- 45 g pūdercukura
- 275 g Mascarpones siers
- 175 g krēmsiers Philadelphia
- 225 g saldētas ogas (es izmantoju saldētas zemenes)

Kūkas virsai:
- 115 g Mascarpones siers
- 75 g krēmsiers Philadelphia
- 100 g baltā šokolāde

1. Cepumus ar valriekstiem sablenderē un sajauc ar izkausētu sviestu. Masu iespiež kūkas cepamās formas pamatnē, kas pirms tam izklāta ar cepampapīru (es izmantoju 26 cm kūkas formu) un ieliek ledusskapī uz 15-20 min.
2. Vienā traukā saputo olas ar pūdercukuru, savukārt otrā sajauc Mascarpones sieru ar Philadelphia. Pēc tam sajauc sieru masu kopā ar saputotajām olām un pievieno sablenderētas ogas līdz iegūst viendabīgu masu. Krēmu lej uz cepumu pamatnes.
3. Sajauc kūkas virsai domāto Mascarpones sieru ar Philadelphia. Izkausē balto šokolādi, to karsējot uz tvaikiem tā, lai trauks, kurā atrodas šokolāde, nesaskartos ar ūdeni. Kad šokolāde pilnībā izkususi pievieno to sieru masai. Ar šo krēmu apsmērē kūkas virsmu. Dekorē ar svaigām vai saldētām ogām. Atdzesē un liek kūku uz nakti (vai vairākām stundām) ledusskapī.

Es jau gaidu nākošos svētkus, kad šo kūku varēšu gatavot un baudīt. :) 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru