Lai sazinātos, dod ziņu uz: svinibam@gmail.com vai zvani t.28358484

Būšu ļoti priecīga par taviem komentāriem un ieteikumiem :)


2013. gada 22. janvāris

Papīra bumbas..


Šis ir mans pagājušā gada neizpildītais solījums.. Vairākos ierakstos es solīju Jums pirms Ziemassvētkiem parādīt kā pagatavot skaistas papīra bumbas eglītes rotāšanai, taču lai arī kā es to gribēju izdarīt, man nepietika tam laika. Nolēmu, ka negaidīšu līdz nākošajai ziemai un parādīšu Jums, kā tās pagatavot jau tagad. Domāju, ka tās lieliski varētu iederēties arī kādā krāsainā bērnu ballītes noformējumā :) Kā Jums šķiet?

Lai pagatavotu papīra bumbas Jums būs nepieciešamas sekojošas lietas:
1) Krāsains papīrs. Ļoti interesantas bumbas sanāk, ja  papīram katra puse ir atšķirīgā krāsā vai, piemēram, ar rakstiņiem un vienkrāsaina. Attēlos redzamo papīru es iegādājos vienā no veikaliem "Ķēriens", kuri nodarbojas ar bankrotējušu uzņēmumu un veikalu atlikumu preču tirdzniecību, bet zinu, ka līdzīgu papīru var iegādāties arī veikalā Tiimari un drošivien ne tikai tur.;
2) Cirkulis vai kāds trauks, ar kura palīdzību uzvilkt vienāda izmēra aplīšus;
3) Parastais zīmulis;
4) Aukla;
5) Šķēres;
6) Karstās līmes pistole vai jebkura cita līme. Līmi vislabāk izvēlēties tādu, kas pēc iespējas ātrāk sacietē, tāpēc PVA līme nav tas labākais variants. Izmēģinot vairākus variantus, es nonācu pie secinājuma, ka vislabāk ir izmantot līmes pistoli.


Ar cirkuļa vai manā gadījumā glāzes palīdzību, savelkam aplīšus. Vienai bumbai būs nepieciešami 9 aplīši.


Izgriežam tos.


Kad aplīši izgriezti, salokām tos uz pusēm un saliekam vienu virs otra kā redzams turpmākajos attēlos.Tad paņemam aukliņu un stingri visus aplīšus sasienam kopā, atstājot auklas daļu, kas kalpos, lai bumbas varētu tikt pakarinātas mums nepieciešamajā vietā.Tad sākas šo bumbu pagatavošanas sarežģītākā daļa :) Pamīšus - vienā atvērumā augšējā stūrītī, nākošajā atvērumā apakšējā stūrītī, liekam mazu pikucīti līmes. Ja izvēlēsieties līmi, kas lēni sacietē, Jums būs ilgāk jāgaida līdz varēsiet ķerties klāt nākošam stūrītim tā, lai pirmais neatliptu vaļā. Lai ar to cīnītos Jūs variet izmantot saspraudes un katru salīmēto stūrīti ar tām nostiprināt.


Bumbas gatavas! :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru